Idealny pokrowiec na twój samochód – jak wybrać, jak użytkować, jak zakładać na samochód.
biuro@carpassion.pl +48 537050808

Idealny pokrowiec na twój samochód – jak wybrać, jak użytkować, jak zakładać na samochód.

CarPassion to marka oferująca szeroki wybór akcesoriów samochodowych. Główną kategorią produktową są pokrowce na samochód. Nasza oferta obejmuje cztery linie produktowe: Classic, Perfect, Premium i Pillow. Pokrowce na samochód są używane głównie w celu ochrony lakieru samochodu przed zarysowaniami i zabrudzeniami oraz przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz czy promienie UV. Pokrowce mogą również chronić wnętrze samochodu przed kurzem i zapobiegać przykrym zapachom. Kiedy samochód jest okryty pokrowcem, jest lepiej chroniony przed uszkodzeniami, a jego wartość rynkowa jest zachowana. Elementem wyróżniającym daną linię produktową jest cena, material użyty podczas produkcji, kolor oraz okres użytkowania podczas roku. W dzisiejszymi artykule postaram się wytłumaczyć pokrótce jak wybierać plandekę na samochód oraz który pokrowiec samochodowy będzie dla Ciebie najlepszy.

Plandeka samochodowa

Pokrowce Samochodowe „Classic”

Linia Classic to dwuwarstwowy pokrowiec o kolorze czarnym, stworzony z włókniny polipropylenowej 100 gramowej. Jest idealny na Zimę, Jesień i Wiosnę i chroni przed śniegiem, kurzem czy też ptasimi odchodami lub sokami z drzew. Classic dostępny jest w 3 konfiguracjach M, L, XL. Pokrowiec idealnie sprawdza się również wewnątrz garażu jeśli chcemy ochronić samochód przed kurzem lub zanieczyszczeniami. Cena dla klienta ostatecznego oscyluje między 170 a 200 złotych w zależności od rozmiaru.

Pokrowce Samochodowe „Perfect”

Linia Perfect to trzywarstwowy pokrowiec o kolorze szarym, również stworzony z włókniny polipropylenowej 100 gramowej z dodatkiem UV. Jest doskonały na każdą porę roku i chroni przed śniegiem, kurzem, promieniami słonecznymi oraz ptasimi odchodami lub sokami z drzew. Pokrowiec idealnie sprawdza się również na wyjazdy wakacyjne gdzie ochroni nasz samochód przed niechcianymi zanieczyszczeniami lub sokami z drzew. Perfect dostępny jest w 5 rozmiarach; 3 standardowe M, L, XL oraz 2 rozmiary dla samochodów SUV / VAN L oraz XL. Pokrowce Perfect znajdziemy w cenie od 200 do 260 w zależności od rozmiaru.

Pokrowce Samochodowe „Premium”

Linia Premium – trzy warstwowy pokrowiec o kolorze niebieskim. Stworzony z włókniny polipropylenowej 100 gramowej z dodatkiem UV. Premium jest idealny na każdą porę roku. Zastosowanie 9 rozmiarów pozwala na dobranie najlepszego pokrowca dla danego samochodu. 3 rozmiary dla samochodów SEDAN: L, XL, XXL oraz 6 rozmiarów dla samochodów hatchback / kombi: M, XM, XXM, L, XL, XXL. Chroni przed śniegiem, kurzem, promieniami słonecznymi czy też ptasimi odchodami lub sokami z drzew. Pokrowce Premium od CarPassion znajdziemy w 9 konfiguracjach. Cena ostateczna pokrowca nie przekracza 300 zł brutto.

Pokrowce Samochodowe „Pillow”

Najwyższa linia pokrowców samochodowych w naszej ofercie. Plandeki Samochodowe Pillow są stworzone z najbardziej jakościowych materiałów. Chroni przed śniegiem, kurzem oraz promieniami słonecznymi. Pokrowiec zmniejsza uszkodzenia powstałe w wyniku gradobicia, zabezpiecza również przed sokami z drzew (żywica) oraz ptasimi odchodami. Pokrowiec jest stworzony z trzech warstw:

  • Warstwa zewnętrzna to wytrzymała włóknina polipropylenowa z domieszką granulatu odbijającego promienie słoneczne.
  • Warstwa środkowa to wysoko puszysta tkanina o dużej sprężystości która służy minimalizacji ewentualnych uszkodzeń związanych z opadami gradu.
  • Warstwa wewnętrzna to miękka włóknina polipropylenowa chroniąca lakier przed zarysowaniem.

Pokrowce samochodowe Pillow są w 9 konfiguracjach, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać do samochodu najlepiej leżący pokrowiec który nie będzie odstawać i będzie się pięknie prezentować na naszym samochodzie. Pokrowiec Pillow znajdziemy za około 650 zł brutto.

Jak zakładać pokrowiec samochodowy

Gdy wybraliśmy odpowiedni dla nas pokrowiec na samochód i dokonaliśmy zakupu czas na założenie pokrowca. Zakładanie pokrowca samochodowego jest stosunkowo proste, ale ważne jest, aby wykonać to prawidłowo, aby zapewnić skuteczną ochronę. Ogólnie rzecz biorąc, należy postępować według następujących kroków:

1. Rozmiar

Istotnym elementem jest odpowiedniego dobranie rozmiaru pokrowca do swojego samochodu. Dostępne są trzy rodzaje pokrowca na auta typu Hatchback / Kombi, Sedan oraz SUV/VAN. W każdym przypadku jest kilka modeli (S,M,L,XL) który odpowiada wielkości pojazdu.

2. Upewnij się, że samochód jest czysty.

Zabrudzenia karoserii mogą powodować plamy na pokrowcu a także mogą przyczynić się do porysowania powłoki lakierniczej. Pokrowiec ubrudzony od wewnętrznej strony nie powinien być używany, należy go niezwłocznie wyczyścić.

3. Zakładanie.

Umieść pokrowiec na samochodzie, zaczynając od dachu. Następnie rozwiń pokrowiec w kierunku przedniej oraz tylnej części auta. Kolejnym krokiem jest rozłożenie lewej oraz prawej części pokrowca w kierunku podwozia. Upewnij się, że pokrowiec jest dobrze dopasowany.

4. Mocowanie.

Ostatnim krokiem jest mocowanie pokrowca.

W obwodzie pokrowca został wszyty mocny sznurek którego wiązanie powinno znajdować się w przedniej części pojazdu. Dwa końce sznurka należy zaciągać metodą krzyżową a następnie związać i nadmiar sznurka schować do kieszonki która została doszyta do pokrowca.

5. Inspekcja oraz użytkowanie.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan pokrowca i upewnić się, że jest on wciąż dobrze zamocowany . W razie potrzeby czyść pokrowiec mokrą szmatką lub gąbką z szamponem aby zapewnić skuteczną ochronę samochodu. Do czyszczenia pokrowca nie należy stosować myjek ciśnieniowych.

Podsumowanie

zakup pokrowca samochodowego wydaje się łatwą czynnością jednak warto na pewno zadać sobie pytanie do czego będzie nam służyć plandeka samochodowa. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie i wybierzemy odpowiednią linię pokrowców musimy dobrać odpowiedni rozmiar względem posiadanego samochodu. W tym wypadku pomocne są nasze dopasowania które znajdziemy na stronach produktowych danego pokrowca. Ostatnim krokiem jest proces zakładania pokrowca na samochód. W tym przypadku warto z pewnością przygotować samochód zgodnie z krokami które opisaliśmy w artykule.

Leave a Reply