Zaproś wiosnę do swojego samochodu – czyli o akcesoriach motoryzacyjnych na wiosnę.
biuro@carpassion.pl +48 537050808

Wiosna nieubłaganie się zbliża – to czas porządków i zmian. Porządki zwykle robimy w ogrodzie jednak nie możemy zapominać o naszych samochodach. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć które akcesoria motoryzacyjne idealnie sprawdzą się wiosną.

Czas na zmianę opon! – pokrowce na opony.

Wiosna to czas gdy zmieniamy opony na letnie.  Według ekspertów powinniśmy zacząć o tym myśleć, gdy temperatura przekroczy 7 °C. Powstaje zasadnicze pytanie co zrobić z zimowymi oponami? Jak je przechowywać?

Zimowe opony najlepiej przechowywać w garażu lub piwnicy. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z grzejnikami lub wodą. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się pokrowiec na oponę naszej produkcji. Warto wspomnieć, że posiadamy dostępne 4 różne rozmiary więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rozmiar. Pokrowiec na opony jest stworzony z wysokiej jakości materiału wodoodpornego więc nie ma możliwości zalania czy też zanieczyszczenia opon. Dzięki pokrowcowi opony spokojnie przeczekają do swojego sezonu, następnie pokrowiec możemy również wykorzystać dla opon zimowych, dzięki temu posiadamy produkt uniwersalny na cały rok.

Odnów wnętrze samochodu – akcesoria skórzane

 

Każdy posiadacz samochodu na wiosnę robi większe porządki w środku swojego auta. Poza porządkami warto zastanowić się nad wymianą akcesoriów skórzanych które pozwolą odnowić i odświeżyć oblicze twojego samochodu:

  • Kierownica to element który wewnątrz samochodu ulega zniszczeniu, po długim okresie użytkowania może stać się niekomfortowa w użytkowaniu. Wysłużona i przetarta kierownica to słaby wygląd – dlatego też mamy dwa produkty które w prosty sposób pomogą odnowić twoją kierownicę. Pierwszym jest nakładka na kierownicę. Posiadamy 8 różnych rozmiarów więc w zależności czy posiadasz samochód osobowy czy samochód ciężarowy znajdziesz odpowiedni rozmiar dla siebie. Montaż jest banalnie prosty – po prostu zakładamy nakładkę na kierownicę. Drugim rozwiązaniem na powstałe problemy jest pokrowiec na kierownicę. W odróżnieniu do nakładki tutaj potrzebujemy zdolności manualnych. Kierownicę obszywamy pokrowcem który w zestawie posiada dodatkowe nici do szycia.
mieszek samochodowy CarPassion z opaską zaciskową
  • Skoro kierownicę mamy już odnowioną warto przejść do lewarka skrzyni biegów. W tym wypadku mamy dwa ważne elementy: Gałka oraz mieszek zmiany biegów. Często niestety te elementy ulegają czasowemu zużywaniu się dlatego też warto pomyśleć o tym by wymienić te akcesorium raz na jakiś czas. W obu przypadkach posiadamy produkty które będą w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. Mieszki zmiany biegów posiadamy dwa,  jeden uniwersalny i oraz drugi z opaską zaciskową (tzw. „trytytrką”) przeznaczona do samochodów gdzie nie jest możliwy demontaż gałki zmiany biegów. Podobnie wygląda temat w przypadku gałki zmiany biegów posiadamy dwie konfiguracje pierwsza jest uniwersalna, zaś druga gałka zmiany biegów jest dostosowana do samochodów takich marek jak np. opel, fiat – czyli z podnoszonym biegiem wstecznym.

Zajrzyj również do bagażnika – organizer oraz pokrowiec na gaśnicę

organizer do samochodu CarPassion
Organizer do bagażnika Carpassion

Bagażnik jest niezwykle ważnym elementem samochodu, warto dbać o czystość oraz odpowiednie zabezpieczenie niezbędnych akcesoriów które tam przechowujemy.

Gaśnica jest niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu. Musimy zadbać o odpowiednie przechowywanie  i tutaj  doskonale sprawdzi się pokrowiec na gaśnicę „Safer”. Pokrowiec jest kompatybilny z maksymalną średnicą 10 cm. Pokrowiec na gaśnicę jest wyposażany w duży rzep co pozwala na doskonałą przyczepność.  Gaśnicę przytrzymuje okalająca solidna i szeroka gumka.

pokrowiec na gaśnicę, uchwyt
Pokrowiec na gaśnicę CarPassion

Aby zadbać o porządek w bagażniku przydatnym może być organizer samochodowy „Praktiker” (kufer) który pozwoli na odpowiednie przechowywanie akcesoriów w jednym miejscu. Organizery CarPassion produkowane  są w dwóch rozmiarach L oraz XL. Idealnie nadają się do przechowywania trójkąta ostrzegawczego, apteczki oraz innych drobnych narzędzi.

Nie tylko samochód – zadbaj o swój motocykl.

Według statystyk najwięcej motocykli sprzedaje się podczas wiosny, z wiadomych przyczyn każdy kto kupuje jednoślad chce od razu zacząć się nim w pełni cieszyć .  W tym przypadku nie możemy również zapomnieć o odpowiednim zabezpieczaniu naszego motocykla.

Pokrowce motocyklowe CarPassion

Niezależnie od tego czy nasz motocykl nocą jest w garażu czy na zewnątrz warto zaopatrzyć go w pokrowiec motocyklowy. Jeśli jest na zewnątrz pozwoli na zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi jak i żrącymi ptasimi odchodami. Pokrowiec motocyklowy sprawdzi się również w wewnątrz garażu – utrzyma motor w czystości dzięki czemu jego renowacja po sezonie zimowym nie będzie tak pracochłonna (zwłaszcza mowa o elementach chromowanych).

Leave a Reply