Pokrowiec na motocykl – jak wybrać?
biuro@carpassion.pl +48 537050808

Wiosną rozpoczyna się sezon motocyklowy. Dużo osób posiadających jednoślady zaczyna się zastanawiać jaki pokrowiec na motocykl wybrać aby zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi czy to podczas przejażdżki czy podczas postoju pod domem. Rynek obfituje w wiele marek pokrowców na motocykl różniących się od siebie rodzajem materiału, sposobem wykonania czy też trwałością. Należy zwracać uwagę na jakość materiału. Podczas wyboru pokrowca na motocykl nie warto kierować się ceną produktu ponieważ w przypadku zabezpieczenia motocykla dużo ważniejsza jest jakość wykonania. Pokrowce na motocykl chronią nasz jednoślad przed działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz czy ostre słońce. Plandeka na motocykl zabezpiecza także przed bardzo szkodliwymi i żrącymi ptasimi odchodami a także kleistymi i ciężkimi do domycia sokami z drzew.

Pokrowce motocyklowe - carpassion

Jaki rozmiar pokrowca na motocykl będzie odpowiedni dla twojego motocykla?

Aby dobrać dobrze pokrowiec na motocykl postępuj według poniższej instrukcji:

  1. Sprawdź konfiguracje swojego motocykla – czy posiada kufer.
  2. Sprawdź wymiary swojego motocykla – możesz zmierzyć lub sprawdzić na oficjalnej stronie producenta.
  3. Dopasuj wymiary swojego motocykla do dostępnych infografik na naszej stronie. W zależności od twoich preferencji zastosuj próg 10 cm, im mniejszy próg zastosujesz tym pokrowiec będzie bardziej dopasowany
  4. Uwaga jeśli motocykl jest na zewnątrz to należy postarać się o jak najbardziej dopasowany.
  5. Jeśli masz problem z dopasowaniem zapraszamy do kontaktu.

Podstawowe funkcje pokrowców:

Ochrona motocyklaPokrowiec na motocykl zasadniczo musi spełniać funkcję ochronną i zabezpieczającą jednak dostajemy sygnały z rynku, że osoby parkujące motocykle na osiedlach traktują pokrowiec jako zabezpieczenie przez ewentualną kradzieżą  a mianowicie jeśli pojazd jest zakryty – nie kusi oka złodzieja. Tanie importowane pokrowce często wykonane są z tak cienkiego materiału, że przebija nam tablica rejestracyjna. W pokrowcach od firmy Carpassion nasz motocykl będzie zakryty grubym nieprześwitującym materiałem.

Pokrowce Forest

 

    • Warunki atmosferyczne a wilgoć – jeśli nasz pokrowiec zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi należy postawić sobie jedno pytanie. Czy dobry pokrowiec na motocykl musi być nie tylko wodoodporny ale przede wszystkim oddychający. Jeśli ta zasada nie zostanie spełniona to nagromadzona pod pokrowcem wilgoć spowoduje bardzo szybko korozję naszego jednośladu. W plandekach na motocykl CarPassion zastosowane materiały pozwalają na swobodne odparowanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz przez co nie musimy się martwić o korozję naszej zabawki.

    • Ekspozycja na słońce – wielokrotnie podczas przejażdżek zdarza się nam pozostawić przykryty motocykl w pełnym słońcu. Nasi klienci często przechowują jednoślady na parkingach w pełnej ekspozycji na promienie UV – Firma Carpassion zastosowała podczas produkcji taki koloryt aby dobrze znosił promienie słoneczne a co za tym idzie aby pokrowiec służył nam przez wiele lat.

    • Nie tylko na zewnątrz – mogło by się wydawać, że pokrowce na motocykl przydadzą się kiedy motocykl zaparkowany jest na zewnątrz – nic bardziej mylnego, kiedy nasz motocykl zimuje w garażu także jest narażony na różnego rodzaju zagrożenia takie jak przede wszystkim kurz, który po pierwsze wygląda nieestetycznie a po drugie jest bardzo trudny do wyczyszczenia. Całkiem niedawno jeden z naszych klientów miał sytuację, kiedy w garażu podziemnym była awaria rur kanalizacyjnych nad motocyklem i wylało się na niego sporo brudnej wody. W tym przypadku nasz pokrowiec uratował jednoślad przed zabrudzeniem. 

    • Dopasowanie pokrowca a wiatr – bardzo ważny aspektem jest możliwość zabezpieczenia pokrowca przed wiatrem. Pokrowce na motocykl są narażone na mocne podmuchy wiatru więc pokrowiec musi mieć możliwość aby był w pełni zabezpieczony przed zwianiem go z motocykla. Nasze pokrowce mają wszyte bardzo mocne gumy zarówno z przodu jak i z tyłu pokrowca dodatkowo na środku jest możliwość spięcia bardzo wytrzymałą klamrą za pomocą taśmy transportowej.

    • Zabezpieczenia antykradzieżowe – jak wszyscy wiemy niestety dokonuje się bardzo dużej ilości kradzieży motocykli i każdy z nas woli się zabezpieczyć nawet podczas krótkiego postoju. W pokrowcach Carpassion jest specjalnie zaprojektowany otwór przez który bez problemu zabezpieczymy nasz motocykl.

• Rozmiary pokrowca – bardzo ważnym aspektem jest rozmiar pokrowca po złożeniu aby bez problemu mógł się zmieścić do kufra motocyklowego czy do plecaka. Materiał z którego wykonany jest nasz pokrowiec jest bardzo miękki a przez to po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

Leave a Reply